Kamerové systémy, bezpečnostní kamery


Servis nebo modernizace stávajícího kamerového systému

Stali jste se majitelem nebo správcem objektu, ve kterém je již z dřívějška nainstalován kamerový systém a nevíte si s ním rady nebo není dostupná firma, která jej namontovala? Nevadí, můžete se obrátit na nás. Ve většině případů dokážeme takový systém zprovoznit, upravit dle vašich požadavků a seznámit pověřenou osobu s jeho obsluhou.

V případě zájmu o servis kamerového systému vás nezávazně navštívíme, na místě zhodnotíme možnosti systému, jeho stav a případné nutné opravy. Následně vám bezplatně vypracujeme cenovou nabídku. V dohodnutém termínu provedeme servisní práce a zaškolíme pověřenou osobu k obsluze systému.

Součástí servisu kamerového systému může být oprava poškozené kabeláže, opravy nebo výměny vadných bezpečnostních kamer, výměny napájecích zdrojů, oprava nebo výměna záznamového zařízení apod.

Pokud je systém plně funkční, ale nesplňuje některé vaše požadavky, je možno provést jeho modernizaci. Zejména nahrazení staršího analogového záznamového zařízení za digitální s podstatně vyšším komfortem obsluhy a kapacitou, výměny černobílých kamer za barevné, výměny kamer za jiné s vyšším rozlišením a citlivostí nebo za kamery vybavené vlastním IR reflektorem pro vidění v naprosté tmě. Pokud to kapacita záznamového zařízení (počet vstupů) dovolí, je možné navýšení počtu kamer, prodloužení maximální délky archivace záznamu nebo zprovoznění vzdáleného monitorování bezpečnostních kamer přes internet. K modernizaci starších kamerových systémů je výhodné použít novou kategorii komponent HD-SDI, které při zachování stávajících rozvodů koaxiálním kabelem umožní přenášet a zaznamenávat obraz ve vysokém rozlišení FullHD, čímž posune kvalitu obrazu systém do zcela nové dimenze.

Máte-li zájem o využití výše uvedených možností servisu kamerového systému, neváhejte nás kontaktovat.

Uvedené možnosti servisu, modernizací a rozšiřování jsou vetšinou realizovatelné jen u klasických kamerových systémů s analogovým přenosem signálu (CCTV). Kamerové systémy na bázi IP protokolu staršího data výroby se vyznačují velkou mírou nekompatibility mezi komponenty různých výrobců a stáří (IP kamery, síťové rekordéry, záznamový software) a případné doplnění nebo nahrazení některých komponent novými způsobuje obtížně identifikovatelné problémy. Vzhledem k velmi rychlému vývoji této techniky není většinou již dostupný stejný typ IP kamer, které byly v objektu dříve namontovány a stávající starší síťové záznamové zařízení (popř. PC se software) zase nebývá kompatibilní s novými kamerami a bylo by tedy nutno jej také vyměnit. V těchto případech potom bývá jediným funkčním řešením využít ze stávajícího systému pouze kabelové rozvody a kamery i záznamové zařízení nahradit novými.

Zde naleznete některá doporučení k výběru komponent pro modernizaci kamerového systému:

Výběr komponent kamerového systému

zpět
Vaše IP adresa je: 3.238.121.7
Copyright © 2024 Kamerové systémy|KamerováTechnika.cz - Brno Design by L.Ch. Zákaz kopírování jakéhokoliv obsahu bez písemného souhlasu vlastníka webu!