Kamerové systémy, bezpečnostní kamery


Jak co nejlépe využít kamerový systém

Zde vám budeme předkládat různé tipy a doporučení, k jakým dalším účelům lze kamerové systémy využít, mimo jejich základní bezpečnostní fuknce. Věříme, že některé z těchto netypických možností využití pro vás budou zajímavé a mohou vám tak usnadnit konečné rozhodnutí, zda vůbec a jaký kamerový systém pořídít

Zapojení kamerového systému do televizního rozvodu

Zajímavá možnost k využití v rozlehlejších rodinných domech, případně i domech s více bytovými jednotkami. S použitím TV modulátoru lze výstup rekordéru kamerového systému zapojit do anténního televizního rozvodu, který je rozveden po celém domě ve všech místnostech, kde je umístěn televizor (obývací pokoj, ložnice, případně koupelna a další). Takové zapojení umožní z libovolného televizoru kdykoliv pouhým přepnutím na příslušný kanál mít přehled o celém prostoru snímaném bezpečnostními kamerami a například snadno zjistit, kdo se nachází u dveří a zvoní. Kamerový systém takto dokáže nahradit mimo jiné dveřní videomonitor.

Zapojení kamerového systému do lokální sítě a internetu

Všechny námi nabízené rekordéry umožňují zapojit kamerový systém do místní počítačové sítě a dále do internetu. Tato možnost je pokročilou alternativou výše uvedeného zapojení do TV rozvodu. Umožňuje nejen zobrazení aktuálního dění před kamerami, ale i přehrávání záznamů a ovládání rekordéru z libovolného počítače zapojeného v lokální síti společně s rekordérem. Tato možnost je využitelná v rodinných domech, ale zejména ve firmách, kde umožní přehled o dění ve snímaném prostoru například více vedoucím pracovníkům. K tomu je k dispozici několik uživatelských účtů s heslem a nehrozí tak, že by k systému měla přístup nepovolaná osoba.

Velmi žádanou funkcí je možnost propojení rekordéru do internetu. K tomu je potřeba pouze u vašeho poskytovatele internetu zajistit statickou a veřejnou IP adresu a dále zprůchodnění potřebného síťového portu mezi lokální IP adresou rekordéru a vnějším internetem ve vašem routeru či serveru. Potom už nic nebrání zcela stejné možnosti monitorování i přehrávání záznamů využívat z libovolného počítače připojeného k internetu kdekoliv ve světě. Toto je velmi užitečná možnost například pro kontrolu prostoru bydliště ze zaměstnání nebo naopak kontrola dění v provozovně z bydliště.

Bonusem přístupu přes internet je i možnost sledování přes mobilní telefon. Většina tzv. chytrých telefonů s operačním systémem (Android, iOS, Symbian, WP) to zvládá i bez speciální aplikace prostřednictvím zabudovaného internetového prohlížeče, případně speciální aplikací. Jako příklad užitečnosti lze uvést situaci, kdy je v rodinném domě instalován alarm s pohybovými čidly. Ten vyhlásí poplach, který je vám oznámen například pomocí SMS. Vy jste ale zrovna na služební cestě mimo město a nastane dilema, zda volat Policii nebo ne. S kamerovým systémem zapojeným v internetu přes mobil jednoduše zkontrolujete co se kolem domu děje a zjistíte, že vám třeba jen soused jde zalít květiny a nepodařilo se mu správně odjistit alarm.

Maskovaný kamerový systém

V některých případech je účelné kamerový systém namontovat tak, aby jeho přítomnost nebyla ve sledovaném prostoru na první pohled patrná. K této variantě provedení lze využít speciální typy bezpečnostních kamer, které jsou zabudovány v krytech napodobujících jiná elektronická zařízení. Nejobvyklejším příkladem jsou kamery zabudované v krytu imitujícím interiérové stropní požární čidlo nebo PIR čidlo (pohybové čidlo alarmu). Obě tato zařízení se v budovách běžně vyskytují a nikoho tak nenapadne, že se může jednat o kamery. Existují i kombinované přístroje, které mimo maskované kamery splňují i funkci imitovaného přístroje, jako např. zmíněné PIR poplachové čidlo nebo snímač zakouření. Dalším netypickým provedením kamery může být tzv. dveřní kukátko. To vypadá z vnější strany dveří jako běžné kukátko, přitom se jedná o kameru s velmi širokým úhlem záběru. Mimo zmíněných maskovaných kamer existují i miniaturní kamery v provedení malého kvádru čtvercového tvaru o straně cca 5cm vybavené objektivem typu pinhole, tedy malým kuželem, na jehož vrcholu se nachází miniaturní čočka o velikosti špendlíkové hlavičky. Tento typ kamer je ideální ke skryté montáži např. za plechový panel, ve kterém stačí vyvrtat cca 4mm otvor. Kvalita obrazu těchto kamer je překvapivě dobrá a jsou využívány s úspěchem například k monitorování výtahů. Možnosti využití skrytých kamer jsou velmi rozmanité. Upozorňujeme vás však, že se nejedná o žádnou skrytou operativní techniku. Tyto kamery se montují viditelně a napevno, jako běžné bezpečnostní kamery včetně přívodní kabeláže. Jsou však "převlečeny" za jiná, běžně se vyskytující zařízení a osoby ve sledovaném prostoru tak nemají pocit, že jsou pod dozorem.

Všechny uvedené možnosti vám v případně vašeho zájmu při montáži kamerového systému rádi nabídneme a zprovozníme. Zeptejte se nás na tyto možnosti ZDE

zpět
Vaše IP adresa je: 3.238.121.7
Copyright © 2024 Kamerové systémy|KamerováTechnika.cz - Brno Design by L.Ch. Zákaz kopírování jakéhokoliv obsahu bez písemného souhlasu vlastníka webu!